Relacje - StarForce 2012

Autor: Kueller
2012-09-12 10:30:03
Star Force to największa w Polsce impreza gwiezdno-wojenna, która rok rocznie przyciąga setki fanów z całego kraju. Tak było i tym razem.

Tegoroczna edycja zlotu odbyła się, podobnie jak dwa lata temu w Bydgoszczy, na Wyspie Młyńskiej i budynku Opery Nova. Tak więc na temat miejsca nie ma sensu się dłużej rozwodzić. Warto jednak zwrócić uwagę, że jak na rozmiary Opery, fanom udostępniono niewiele miejsca. Przez to przed wejściem nie dało się nie stać w kolejce, a w korytarzach było czasem ciasno i tłoczno.

Wszystko to jednak nie jest przeszkodą dla wiernych fanów Gwiezdnych Wojen, którzy jak co roku, tłumnie przybyli na Star Force. Program, choć niewielki, obfitował w wiele ciekawych prelekcji, konkursów z nagrodami i pokazów. Wszystko to swoją obecnością uświetniali fani w strojach. Zarówno ci przywdziewający kostiumy własnej roboty, jak i ci zrzeszeni w organizacjach - Rebel Legion, 501st Legion, czy Manda'yaim.

O tych ostatnich warto powiedzieć coś więcej. Do tej pory bowiem polscy Mandalorianie na żadnym konwencie, czy innej imprezie nie wystawili tak silnego i licznego składu. Tak więc, wyjątkowo, pamiątkowe zdjęcie można było zrobić sobie nie tylko wśród szturmowców, ale także z najgroźniejszymi wojownikami w Galaktyce.

O ile w sobotę średnia wiekowa uczestników była dość niska, a na Wyspie Młyńskiej bawili się najmłodsi, tak niedziela należała do „weteranów” Gwiezdnych Wojen. Tego dnia fandomy i członkowie organizacji kostiumowych przenieśli się na ulicę Obi-Wana Kenobiego w Grabowcu. Przy ognisku i ciepłej strawie rozmowom i wspólnej integracji nie było końca. Wielu też zyskało kolejną pamiątkę w postaci zdjęcia pod tablicą z wiadomą nazwą.

Konwent Star Force się zakończył, ale wszystkim uczestnikom pozostanie garść pozytywnych wspomnień, oraz oczekiwanie na następną edycję zlotu. Mam nadzieję, że zobaczymy się znów za rok.

Następne spotkanie:
Sprawdź termin na forum

Bastion

Star Wars Extreme

© 2011-2015 Warszawski Fanklub Star Wars Centerpoint. Wszelkie prawa zastrzeżone playstation 4 / ps4 / Top Gear sezon 22 / Autoblog24